23 Листопада, 2024 7:36 am

Одна з країн ЄС змінює правила для українських біженців: хто може залишитись без виплат

В Угорщині був прийнятий новий закон, який обмежує державну підтримку для українців з регіонів, що постраждали від бойових дій, що може залишити тисячі біженців без житла та фінансової допомоги. Найбільше постраждають біженці із Закарпаття, які можуть втратити доступ до притулків через своє подвійне громадянство.

Про це пише BBC. Згідно з новим законом, право на державну підтримку залишаються лише ті українці, які офіційно проживали на території, що постраждала від бойових дій.

У списку, який щомісяця оновлюватиме угорський уряд, наразі включено 13 регіонів України. Тобто, якщо українець, який виїхав до Угорщини, не проживав у цих регіонах, він втратить право на державну підтримку, що включає безкоштовне житло та базову місячну фінансову допомогу.

За даними, наразі в країні перебуває близько 31 тисячі українських біженців. Однак невідомо, скільки з них будуть позбавлені підтримки через нові обмеження.

Особливо вразливими до нових правил є представники ромської етнічної меншини, які переважно походять із Закарпатської області. Хоча цей регіон не є частиною списку постраждалих від бойових дій, багато ромів залишаються в Угорщині через складні соціальні та економічні умови в Україні. Вони досі живуть у притулках, які тепер можуть закрити через втрату державної підтримки.

Ситуація ромів ускладнюється ще й тим, що багато з них мають подвійне українсько-угорське громадянство. Це призводить до відмови в допомозі в інших країнах Європейського Союзу, оскільки вони вважаються громадянами Угорщини.

Правозахисні організації та міжнародні агентства висловлюють стурбованість щодо нових правил. Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) заявило, що ці зміни можуть призвести до серйозних наслідків для багатьох біженців. Згідно з їхніми оцінками, від 2000 до 3000 біженців можуть втратити доступ до субсидованого житла.

“Багато людей стикаються зі значними перешкодами в пошуку альтернативного житла через брак фінансових коштів, а також через небажання власників орендувати житло”, – зазначили в УВКБ ООН. У відомстві також попередили, що зміна закону може призвести до втрати роботи та проблем із зарахуванням дітей до шкіл, що поставить під загрозу позитивні результати інтеграції, які вдалося досягти раніше.

Для багатьох українських біженців новий закон може стати серйозним викликом. Втрата державної підтримки означає не лише втрату житла, але й необхідність шукати нові шляхи виживання. Це може змусити частину біженців повернутися до України, навіть якщо їхні рідні регіони залишаються небезпечними через бойові дії. 

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *