Путін припустився фатальної помилки, наступ на Покровськ буде зупинено. Військовий аналітик Самусь озвучив прогноз
Глава країни-агресора Росії Володимир Путін припустився великої помилки щодо реагування на операцію Сил оборони України у Курській області РФ. Окупант мав ухвалити рішення про перекидання сил зі сходу нашої країни на захист власної території. Натомість диктатор вирішив продовжувати наступ на Донбасі й одночасно проводити “антитерористичну операцію” на Курщині. Ба більше – він де-факто створив два центри ухвалення рішень, конфлікт між якими є неминучим.
Ця помилка, а також ефективні дії Сил оборони, дають підстави для позитивних прогнозів. Ворог буде змушений зупиняти наступ на Покровському напрямку. Вже сьогодні можна стверджувати, що українська армія перехопила ініціативу. До кінця року ситуація на полі бою може суттєво покращитися.
Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA висловив військовий аналітик, директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.
– Перше питання – щодо операції Сил оборони України у Курській області Росії. Чи вважаєте ви, що українській армії варто просуватися далі вглиб території країни-агресора? Чи на цьому етапі доцільно притримати сили для ділянок фронту на території України?
– Це питання може коментувати лише головнокомандувач Збройних сил України генерал Сирський.
– Чи вважаєте ви, що завдяки операції на Курщині інтенсивність бойових дій на сході нашої країни зменшилася?
– Задум операції може бути різний, але я можу сказати наступне. Насправді Росію поставлено перед стратегічною дилемою: або припиняти наступ на сході України, збирати достатні сили й намагатися вибивати українські війська з Курської області, або ухвалити неправильне рішення, яке Путін, у принципі, вже ухвалив – намагатися продовжувати наступати в Україні та пробувати вирішити цю, як вони кажуть, “проблему Курської області” тими силами, які можна буде зібрати поза основними напрямками наступів, у всякому разі поза Покровським напрямком.
У результаті щойно кураторами так званої контртерористичної операції в Курській області було призначено найближчого соратника Путіна Олексія Дюміна, який претендує на звання його наступника, та ще одного його найближчого соратника Віктора Золотова.
Що це означає? Що насправді зараз буде два центри ухвалення рішень. Герасимов буде займатися Донбасом, а Курською областю будуть опікуватися Дюмін і Золотов як командувач росгвардії. В результаті між цими центрами виникне протиріччя і можливо конфлікт, тому що і Дюміну, і Золотову треба довести свою успішність. Але чим доводити? Військ немає. Намагатися росгвардією вибити українські війська? А це війська, це важка техніка, це дійсно ефективне угруповання. Водночас Герасимову поставлено завдання до кінця цього року окупувати весь Донбас.
Тому я думаю, що найближчим часом виникне контраверсія між цими двома центрами ухвалення рішень, центрами управління, оскільки ані перший, ані другий напрямок не буде успішним.
У результаті наступ на Покровському напрямку буде зупинено. За цей час Дюмін і Золотов зберуть все, що можна, з інших напрямків фронту, наприклад, із півдня. Можуть почати знімати з Харківського напрямку, з Вовчанська. Звісно, це призведе до контрнаступу українських Сил оборони.
А далі, через певний час, скажімо, в короткостроковій перспективі Росія постане перед величезною проблемою у зв’язку з тим, що українське командування ухвалить іще кілька рішень – наразі я не буду про них говорити, – які ще більше загострять цю стратегічну дилему.
– Чи можна сказати, що українській армії вдалося перехопити ініціативу на полі бою?
– Так, вдалося.
– Чи можемо ми сподіватися на те, що це триватиме досить довго?
– Звісно. Це новий етап війни.
– Чи може цей новий етап війни привести нехай не найближчим часом, але в осяжній перспективі до перемоги?
– Таких прогнозів я не можу озвучувати. Річ у тім, що це один з етапів. Так, це новий етап, це нова реальність, ініціативою володіють Збройні сили України. Але все буде залежати від того, як кожна зі сторін виконуватиме свої завдання.
Якщо керівництву України вдасться реалізувати всі свої плани – наголошую, усі, а не лише щодо Курської області, я не буду уточнювати, де саме, – то тоді буде створено умови для покращення наших позицій до кінця року. Якщо ні, то ні.
Але шанси на те, щоб покращити ситуацію, в нас є. Це сто відсотків. Про перемогу поки що, звісно, зарано говорити.
Comments (0)