“Граєтесь з вогнем”: українців обурила ідея нардепів дозволяти корупціонерам відкупитися від покарання
В Україні в першому читанні депутати підтримали законопроєкт №11340, що передбачає можливість підозрюваним у корупційних злочинах уникнути покарання, сплативши штраф.
Така ідея нардепів дуже обурила українців та викликала шквал критики.
Українці висловили думку, що цей законопроєкт може звільнити від реальної відповідальності зловмисників, і зазначили, що депутати “граються із вогнем”, фактично таким чином легалізуючи корупцію. Своє обурення вони висловили у коментарях до допису стосовно цього законопроєкту у Telegram-каналі OBOZ.UA.
Згідно з проєктом закону, суми штрафів для корупціонерів коливатимуться від 204 тис. до 204 млн гривень, залежно від серйозності злочину. За цей законопроєкт під час першого читання проголосували 231 депутат.
Зокрема, користувачі мережі писали, що таким чином корупціонери зможуть платити штрафи краденими коштами та відкуповуватись від ув’язнення, а в’язниці будуть тільки для звичайних людей.
“Не просто потужно, а дуже, дуже потужно. Штрафи з крадених грошей йдуть у бюджет і їх знов можна красти! Пишаюсь нашою владою!”, “Йой, як файно! Тепер за злочини будуть сидіти в буцигарні тільки сіромахи. А цей закон вигадали дійсно” народні” обранці?”, “Так і до цього було – вкрав лимон, відпустили за пів”, “Вкрав млрд і за п’яту частину відкупитись”, “Не має слів”, “…Тепер все буде по закону – в суму хабаря відразу буде закладатися відкупний процент. Це ж треба до такого додуматись! Тобто, кради але ділись!”, “Це не закон, а як тост, щоб усе було і нічого за це не було”, “Так вони і без закону відкупались, головне знати кому заносити, і красти так, щоб хватало поділитися… печаль. Я за смертну кару для корупціонерів”, “(…) Граєтесь з вогнем (…)” – пишуть українці у коментарях у соцмережі.
У відповідь на критику законопроєкту збоку суспільства деякі депутати вже почали виправдовуватися за своє голосування. Крім того, Антикорупційний комітет, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) висловили серйозні занепокоєння щодо цього законопроєкту.
Comments (0)