Тариф на електроенергію підвищать з 1 червня: скільки може коштувати кВт*год

В Україні тариф на електроенергію мають підвищити з 1 червня. Діюча ціна в розмірі 2,64 грн за кВт*год діятиме до кінця травня. А вже з наступного місяця, ймовірно, вартість зросте до 3,5 чи навіть 4 грн за кВт*год.

Так, низка народних депутатів та ЗМІ повідомляє про те, що ціна на електроенергію може сягнути майже 4 грн. Водночас співрозмовники OBOZ.UA в уряді говорять про те, що остаточний варіант ще не ухвалено. “Варіант в 3,5 грн все ще розглядається, звісно, треба йти до ринкової ціни і це точно відбуватиметься. Але відбуватиметься поступово”, – каже співрозмовник в уряді.

Також розглядають можливість повернути диференційований тариф. Він припускає, що платитимуть більше ті, хто використовує більше струму. Проте при цьому, щоб отримати кошти на відновлення енергосистеми, ціни необхідно підвищити всім.

Міненерго звернулось до українців: що має зробити кожен

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання.

Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00. Якщо кожен українець скоротить споживання струму хоча б на 30%, це дасть можливість уникнути (або значно скоротити) період відключень. Важливо:

  • відмовитись від використання потужних електроприладів (кухонних приладів, пральних машинок, обігрівачів, кондиціонерів тощо) в піковий період споживання;
  • вмикати світло тільки в тих приміщеннях, де ви перебуваєте (лампи замінити на енергозберігальні);
  • за можливості максимально скоротити все споживання електроенергії в зазначений період.

Також традиційно енергетики радять купувати тільки енергоефективну техніку (клас енергоефективності “А” та вище), замінити всі лампи на енергоефективні, встановити датчики руху. Головне, що варто пам’ятати кожному: вибір стоїть між тим, щоб споживати економно або звикати до постійних відключень.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *