Заступниця голови НБУ винна Україні 1,5 млрд гривень: на виплату боргу підуть століття
Після рішення суду першій заступниці голови Національного банку України Катерині Рожковій знадобиться близько 250 років, аби виплатити компенсацію збитків перед державою через банкрутство Платинум Банку. Раніше її визнали однією серед винних державі 1,477 млрд гривень.
Це випливає з того, що, за даними українських ЗМІ, у річній декларації за 2023 рік Рожкова вказала 5,9 млн гривень зарплати в НБУ. Серед інших активів заступниця очільника НБУ зазначила:
- $1,5 тис. та 182 гривень у Платинум Банку;
- $2 670 у Приватбанку;
- $8 тис. та 15 тис. євро готівки;
- квартиру в Києві площею у 99,5 кв м;
- дві земельні ділянки в Київській області;
- садовий будинок;
- автомобіль Honda CR-V 2008 року випуску та гараж.
Претензії до Рожкової стосуються видачі кредитів, виданих Платинум Банком у 2013-2014 роках, коли вона входила до наглядової ради фінустанови. Після рішення Касаційного господарського суду про законність вимог Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВО) до колишніх керівників Платинум Банку Рожкова була єдиною серед відповідачів, чиїми коштами погашався борг. Наразі з неї вже стягнули 1,1 млн гривень.
Таким чином, якщо держвиконавці не знайдуть інших джерел покриття боргу і стягуватимуть з Катерини Рожкової все зароблене, на відшкодування збитків їй знадобиться близько 250 років.
Втім, неясно, чи вплине якось судове рішення на перебування Рожкової в правлінні НБУ, оскільки у законі “Про Національний банк” немає згадки про звільнення члена правління на підставі рішення суду в господарських провадженнях. Втім у статті, що встановлює вимоги до членів ради та правління НБУ, згадується звільнення на підставі примусового виконання судового рішення щодо сплати податків, зборів або інших обов’язкових платежів, якщо загальна сума несплати дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальної зарплати.
Нагадаємо, що у січні 2017 року Платинум Банк було визнано неплатоспроможним, а наступного місяця фінустанову відправили на ліквідацію. Обсяг вимог кредиторів при цьому склав 7,04 млрд грн, з яких 5,1 млрд грн – це недостатність майна для покриття боргу.
Comments (0)