НБУ випустив нові 10 грн: як виглядає монета
Національний банк ввів в обіг нову пам’ятну монету – присвячену військам зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України. Її номінал – 10 грн.
Про це повідомили у самому Нацбанку. Там зазначили: монета зроблена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом.
Тираж монети склав 10 000 000 штук. У тому числі 510 000 штук як сувенірна продукція.
“Нова обігова пам’ятна монета продовжує серію “Збройні Сили України”. Присвячується українським воїнам-зв’язківцям, які щодня забезпечують комунікацію та управління військами, долають надскладні виклики і загрози, щоб захистити Україну в кібер- та інформаційному просторах”, – йдеться у повідомленні.
Де можна придбати новими 10 грн
Оскільки ж пам’ятна монета “Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України” є обіговою, вона є обов’язковою для прийому для всіх видів готівкових платежів. А також зарахування на рахунки.
“Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться ці монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 грн”, – розповіли в НБУ.
Як виглядає нова монета
На реверсі (зворотній стороні монети) по колу містяться написи “Війська Зв’язку та Кібербезпеки ЗСУ”. А також гасло її військовослужбовців: “Сильні Тримати Зв’язок!”.
“У центрі композиції, немов щит, що захищає інформаційний простір, зображено емблему Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України, в її основі – восьмипроменева зірка в оточенні хрестоподібно розташованих орбіт та перехрещених блискавок. На задньому плані – схематично зображені лабіринти, які символізують передавання зашифрованих даних через заплутані захисні системи кіберпростору, де точиться невидима війна”, – розповіли в НБУ.
Аверс монети (лицьовий бік) – ідентичний аверсу оборотної монети номіналом 10 грн зразка 2018 року. На ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети, рік карбування та герб України.
Де придбати нову пам’ятну монету
У готівковому обігу буде введено майже 10 млн штук пам’ятних монет. Водночас, частина тиражу буде сформована у спеціально оформлені ролики, вартістю 438 грн кожен:
- ролики містять 25 монет;
- на спеціально оформленому сувенірному папері, в який упаковано кожен ролик, розміщено зображення емблеми Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України та елементи, що імітують лабіринти зашифрованих даних;
- тираж роликів – 20 тисяч штук.
В інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація таких роликів оборотних пам’ятних монет у сувенірній упаковці розпочалася з 9 серпня 2024 року. Реалізація банками-дистриб’юторами здійснюватиметься поступово, в міру їхнього відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. До списку таких банків входять:
- Укргазбанк;
- Таскомбанк;
- ПриватБанк;
- Ощадбанк;
- ПУМБ.
Comments (0)