26 Листопада, 2024 4:42 am

В Україні скасували кримінальну відповідальність за дрібні крадіжки: Зеленський підписав законопроєкт, що встановлює нові грошові “ліміти” для злодіїв

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11068, який скасовує кримінальну відповідальність за дрібні крадіжки, а замість неї впроваджує штрафи до 17 000 грн (з альтернативою громадських робіт). Дрібною в цьому випадку вважатиметься крадіжка майна вартістю до 3 028 грн.

Відповідну інформацію розміщено на сайті Верховної Ради. Зі свого боку, нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк зазначив: замість декриміналізації за дрібну крадіжку посилюється адміністративна відповідальність:

  • за крадіжку до 757 грн – штраф від 850 до 1700 грн;
  • за крадіжку від 758 до 3 028 грн – штраф від 1 700 до 5 100 грн. У разі повторної крадіжки – до 17 000 грн.
Володимир Зеленський підписав законопроект, який скасують кримінальну відповідальність за дрібні крадіжки

Автори ж законопроєкту в пояснювальній записці до нього наголосили: реалізація положень документа сприятиме, серед іншого, поліпшенню діяльності правоохоронних органів. А крім того:

  • зменшенню навантаження на судову систему,
  • зосередженню діяльності Національної поліції на розкритті та розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів;
  • покращенню криміногенної ситуації.

“Судова практика застосування норм щодо притягнення до кримінальної відповідальності за крадіжку в умовах воєнного стану на території України засвідчує, що покарання за вчинення крадіжки є не співмірним. Покарання повинно відповідати ступеню суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення та враховувати особу винного, тобто бути справедливим” , – йдеться у документі.

Його автори пояснюють: до ухвалення закону при призначенні покарання за крадіжку, вчинену в умовах військового стану, відбувалося “порушення принципу пропорційності”. Тобто, коли однакова відповідальність наставала як за тяжкі злочини, так і за правопорушення, “які до внесення змін, що обговорювалися, розглядалися як злочини невеликої тяжкості або навіть як провини”. Що вимагало врегулювання.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *