25 Листопада, 2024 4:40 pm

У двох областях України скасували погодинні відключення: яка ситуація з графіками 19 липня в інших регіонах

В Україні 19 липня графік відключення електроенергії діятиме впродовж доби, при цьому світло може бути в період можливих відключень через великий обсяг споживання. 

Однак у Львівській області погодинні відключення на 19 липня скасували, а в Закарпатській з 10:50 до 15:00 світло буде в кожній домівці.

Про це повідомляє сайт Львівобленерго та Закарпаттяобленерго. У Львівській області за розпорядженням НЕК “Укренерго” скасовано погодинні відключення електроенергії, причини такого рішення у компанії не повідомили.

Відновлення графіка відключень відбудеться за окремим розпорядженням. “Зверніть увагу, що через збій у роботі операційної системи можуть надходити помилкові повідомлення про терміни застосування графіка погодинних відключень у Телеграм і Вайбер боти”, ‒ йдеться в повідомленні обленерго.

Закарпаттяобленерго отримало розпорядження диспетчера НЕК “Укренерго” про скасування застосування графіків погодинних відключень з 10:50 до 15:00. Причини такого рішення теж не повідомили.

Щодо інших областей, графіки відключення діятимуть упродовж всього дня, про це йдеться в повідомленні “Укренерго”. “З 09:00 до 23:00 діють три черги відключень, з 23:00 до 24:00 – дві черги”, – зазначили у відомстві.

“Київ, Київська область, Одещина, Донеччина, Дніпропетровщина: з 09:00 до 23:00 висока ймовірність застосування світло-сірих зон відключень“, – повідомляє ДТЕК.

Що означають черги відключень:

  • 1 черга графіків – 4 години обмежень на добу;
  • 2 черги – 8 годин обмежень на добу;
  • 3 черги – 12 годин обмежень на добу;
  • 4 черги – 16 годин обмежень на добу.

Вчора,18 липня, з 12:00 до 16:00 на запит оператора польської енергосистеми було активовано постачання електроенергії з енергосистеми Польщі до України. Крім того, планується імпорт електроенергії протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі та Угорщини загальним обсягом 24 376 МВт*год, з максимальною потужністю 1298 МВт. Експорт електроенергії наразі не відбувається і не передбачається.

Фахівці “Укренерго” відновили роботу обладнання, пошкодженого російськими БПЛА, що підвищило надійність живлення Криворізького енерговузла. Вчора ввечері захистом було вимкнено високовольтну лінію в західному регіоні. Хоча знеструмлення споживачів не відбулося, тривають ремонтні роботи.

На ранок 19 липня через негоду залишаються без енергоживлення повністю та частково 151 населений пункт у Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях. З інших причин на ранок залишаються знеструмленими 503 населених пункти. Через бойові дії є знеструмлення у Донецькій, Харківській та Херсонській областях. З технічних причин знеструмлювалися споживачі у Дніпропетровській та Одеській областях.

Споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, розділені на шість черг (груп). Застосування обмежень до трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні одночасно застосовані погодинні відключення. Якщо застосовується більше трьох черг графіків, обмеження поширюються на більшу кількість споживачів.

Регіон Спеціальний розділ на сайті обленерго
Вінниця та область https://www.voe.com.ua/disconnection/detailed
Волинь https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/perervy-u-elektropostachanni/hrafik-vidkliuchen/#gsc.tab=0
Дніпро та область https://www.dtek-dnem.com.ua/ua/shutdowns
Донецька область https://www.dtek-dem.com.ua/ua/shutdowns
Житомир та область https://www.ztoe.com.ua/unhooking-search.php
Закарпаття https://zakarpat.energy/customers/break-in-electricity-supply/schedule/
Запоріжжя www.zoe.com.ua/графіки-погодинних-стабілізаційних/
Київ https://www.dtek-kem.com.ua/ua/shutdowns
Київська область https://www.dtek-krem.com.ua/ua/shutdowns
Кіровоградська область https://kiroe.com.ua/electricity-blackout
Львів та область https://info.loe.lviv.ua/ (лише в персональному кабінеті)
Миколаїв та область https://www.energy.mk.ua/grafik-obmezhennya-spozhyvachiv
Одеса та область https://www.dtek-oem.com.ua/ua/shutdowns
Полтава та область https://www.poe.pl.ua/files/gpv/gpvB2.pdf
Івано-Франківськ, Прикарпаття https://oe.if.ua/uk/sections/
Рівне та область https://www.roe.vsei.ua/disconnections (потрібно завантажити файли)
Суми та область https://www.soe.com.ua/spozhivacham/vidklyuchennya (пошук за номером рахунку абонента)
Тернопіль та область https://www.toe.com.ua/news/71
Харків та Харківська область https://oblenergo.kharkov.ua/uk/gaoinfo
Херсон та Херсонська область https://ksoe.com.ua/cabinet/login/ (лише в особистому кабінеті)
Хмельницький та область https://hoe.com.ua/shutdown/new
Черкаси та область https://cherkasyoblenergo.com/off
Чернівці та область https://oblenergo.cv.ua/shutdowns/
Чернігівська область https://chernihivoblenergo.com.ua/blackouts

“Ситуація в енергетиці залишається складною. У системі є значний дефіцит генеруючих потужностей через масовані ворожі атаки з весни цього року, тривають обстріли, особливо на прифронтових територіях. Часто під обстріли потрапляють підстанції, лінії системи передачі електроенергії. Також в Україні тримається аномальна спека. Це все ускладнює ситуацію”, – констатували в Міністерстві енергетики.

Які погодинні графіки діють у різних регіонах

У Харкові та області гарантоване відключення триває три години на добу, проте, як повідомив мер міста Ігор Терехов в ефірі телемарафону, годин без світла побільшало через аномальну спеку.

При цьому в Харкові, за словами Терехова, немає перебоїв із водопостачанням. “У нас є стійке водопостачання. Але ми зараз працюємо над тим, щоб децентралізувати систему енергопостачання, бо чудово розуміємо, що далі буде важче і нам потрібно мати власне енергопостачання”, – зазначив мер Харкова.

Відключення на Харківщині розпочалися ще до значних проблем із генерацією, а графіки змінюються кожні кілька днів. Свою групу відключень можна переглянути тут.

Графік для Дніпра та області публікується на сайті ДТЕК у спеціальному розділі. У текстову форму потрібно ввести населений пункт й адресу. Альтернативні способи дізнатися про відключення на Дніпропетровщині:

  • чат-бот “ДТЕК Дніпровські електромережі” в Telegram;
  • колцентр за телефонами: 0 800 301 497, (056) 790 99 00, (066) 790 99 00, (067) 790 99 00, (063) 790 99 00.

На Донеччині в графік внесено лише гарантовані відключення електроенергії та періоди, коли світло точно має бути. Проте тривалість відключень більша.

Розклад відключень світла за адресою можна дізнатися на сайті ДТЕК для Донецької області. Також про графік можна запитати:

  • у чат-боті “ДТЕК Донецькі електромережі” у Telegram;
  • у колцентрі за телефонами: 0 800 500 473, (096) 450 0 473, (099) 450 0 473, (063) 450 0 473.

У Києві та області кожне гарантоване відключення триває до 4 годин поспіль, а гарантована наявність електрики – по 2 години. Як результат, максимальний час відключення кожної групи – 18 годин. Гарантовані відключення – від 9 до 12 годин залежно від дня тижня.

У киян також є можливість отримувати повідомлення про час відключення в застосунку “Київ Цифровий“. Для цього потрібно зареєструвати свою адресу в системі.

Які графіки діють в інших регіонах

У Львові та області графік відключень передбачає лише дві години гарантованого відключення світла. Ще дві години – можливі відключення. Усього є 5 груп вимкнення світла. Тут можна за адресою побачити свою групу. Якщо сайт не працює, можна скористатися чат-ботами компанії:

  • https://t.me/loeserviceBot
  • https://www.viber.com/loebot

У Сумах та області графік розділено на черги. Ось тут є повний список адрес, знайдіть свою адресу й подивіться, до якої групи належите. Є графік для всіх груп. Також можна звернутися за телефоном:

  • 0 (800) 300-247
  • (0542) 659-659

У Запоріжжі та області графік складається із 6 черг для побутових та юридичних споживачів електроенергії. Порядок і тривалість відключень визначатиметься безпосередньо в разі потреби, про що буде повідомлено додатково на інформаційних ресурсах ВАТ “Запоріжжяобленерго”. Тут також опубліковано повний список адрес і черг (груп відключень). Також можна звернутися по консультацію:

  • https://t.me/ZPEnergoBot
  • 0 (800) 304-502

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *