Штрафи і не тільки: що чекає на чоловіків, які не оновили дані в ТЦК, після 16 липня
У вівторок, 16 липня, – кінцевий термін, до якого військовозобов’язані українці повинні оновити військово-облікові дані в ТЦК, ЦНАПі або додатку “Резерв+”.
Надалі тих, хто проігнорував таку норму закону про мобілізацію, каратимуть штрафами – найменша сума становить 17 000 гривень.
А ще порушника можуть обмежити в праві керування автомобілем, та й видача повістки теж можлива. OBOZ.UA розповідає, що чекає на громадян, які не оновили дані.
Нагадаємо: згідно з новим законом про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, чоловіки 18-60 років і військовозобов’язані жінки мали на оновлення даних два місяці. Тому 16 липня – останній день, коли це ще можливо зробити.
Раніше представник комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський зауважив, що парламентарі навряд чи продовжать вказаний термін. Тому тих військовозобов’язаних, які не оновили свої дані, можуть оштрафувати на суми від 17 000 до 25 500 гривень.
Крім того, їм так само можуть надіслати повістку – за останньою адресою реєстрації/проживання, яка була в реєстрі. Якщо громадянин там не мешкає, повістка все одно вважатиметься врученою, навіть якщо він не забере її з пошти. І це правило стосується усіх військовозобов’язаних.
Окрім покарання у вигляді штрафу, людину також можуть обмежити в праві керування автомобілем. Для цього керівник ТЦК має підготувати заяву, яку подають до суду. Справа розглядається протягом 30 днів навіть без участі військовозобов’язаного, пояснила в коментарі “BBC Україна” Олена Хоменко з адвокатського об’єднання “Актум”.
Людина про це може дізнатися в Дії або “вже на блокпосту чи на вулиці під час перевірки”. Адвокатка каже, що фактично всі, хто не оновив дані, після 16 липня ризикують опинитися в такій ситуації.
На добровільну сплату штрафу за неоновлення даних українцям дають п’ять днів. Якщо не зробити цього, можуть заблокувати рахунок або спишуть необхідну суму, якщо вона наявна.
“Якщо ні, рахунки і далі будуть заблоковані, і паралельно ТЦК може робити запити про людину до податкової, реєстру МВС та інших реєстрів, щоб зібрати повну інформацію і перелік майна”, – пояснила Хоменко.
Вона зауважила, що сума може йти на рахунки держави кілька днів, тому навіть після сплати штрафу рахунки громадянина можуть бути ще кілька днів заблоковані. Якщо ж порушник системно не платитиме штрафів і його борг виросте до орієнтовно 150 тисяч гривень, то його майно виставлять на торги.
“Тобто майно не можуть забрати, якщо людина заборгувала державі тільки 25 тисяч. Проте штрафи можуть накладати повторно, та і різних правопорушень може бути багато – не оновив дані, не прийшов на ВЛК, не з’явився по повістці тощо”, – додала адвокатка.
За її словами, якщо у людини багато штрафів, але вона зняла гроші з рахунків і не має майна – це теж не вихід. У майбутньому, певна правозахисниця, держава може знайти спосіб впливати на таких осіб і внести зміни до законодавства, замінивши адміністративну відповідальність на кримінальну.
Comments (0)