10 Листопада, 2024 8:46 pm

Які продукти у СРСР можна було отримати безплатно: зараз ситуація змінилась

Коли йдеться про СРСР, всі одразу згадують про дефіцит та бідність. Однак не кожен знає, що тоді на поличках були товари, які можна було отримати чи не безплатно.

Крім того, деякі з продуктів, які були непотрібні радянським людям, сьогодні коштують неймовірно дорого. Про це детальніше читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Коли мова заходить про радянські продукти, які можна було отримати безплатно, логічно подумати про те, що це були якісь звичайні харчі першої потреби, наприклад, хліб або молоко, які видавали, як соціальну допомогу. Однак на практиці за такою базовою їжею доводилося відстоювати величезні черги, а от делікатеси, на які ніхто не звертав уваги можна було купити чи навіть просто отримати в будь-який момент.

Краби

Сьогодні будь-які якісні морепродукти коштують чимало, а за часів СРСР крабове м’ясо можна було купити просто на пляжі. Щоправда, попит воно не мало.

Які продукти у СРСР можна було отримати безплатно: зараз ситуація змінилась

Союзу не вдалося налагодити експорт крабів, тому внутрішній ринок був перенасичений. В результаті банки з крабовим м’ясом часто пропонували брати людям з собою просто так, щоб звільнити від них склади.

Морська капуста

Схожа ситуація і з морською капустою. Її теж зазвичай давали просто так. Ламінарії можна було побачити в кожному магазині, але брати її не поспішали через її колір та специфічний смак.

Які продукти у СРСР можна було отримати безплатно: зараз ситуація змінилась

Чорна ікра

Сьогодні людина з середньою зарплатою ніяк не може дозволити собі придбати навіть найменшу банку чорної ікри, а в СРСР вона продавалася на рівні з горохом. Однак серед людей вона мала зовсім невеликий попит. Єдині, хто регулярно споживав чорну ікру – це діти, адже їм делікатес видавали, як ліки для підвищення гемоглобіну.

Березовий сік

Березовий сік вже не пропонували зовсім безплатно, але ним були заставлені абсолютно всі магазинні полиці. При цьому його ніхто не хотів купувати, тому напій просто створював ілюзію стабільності та достатку у країні.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *