Українцям нараховують зайві кубометри за газ: як не переплачувати
Щоб не отримувати платіжки за газ із завищеними обсягами споживання, слід вчасно передавати показники лічильника газовикам. Робити це потрібно щомісяця з 1 по 5 число.
Про це повідомляє ГазПравда. Зазначається: передавати показники можна в особистому кабінеті національного оператора “Газорозподільні мережі України” – проте лише, якщо саме він є постачальником у вашому регіоні.
“Локальні оператори також є. Наприклад, вони працюють у Києві, Одеській чи Полтавській областях. У такому разі передавати показники лічильника потрібно за допомогою сервісу місцевого оператора”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, зазначається, що абоненти “Нафтогазу” можуть передавати показники лічильника за допомогою чат-бота gas.ua. Також це можна зробити по телефону – зателефонувавши або надіславши SMS-повідомлення.
Чому потрібно регулярно і вчасно передавати газовикам показники лічильника
Водночас, наголошується, ігнорування передачі показників може призвести до переплат за газ. Річ у тім, що ці дані є “підставою для нарахування оплати за газ”.
“Якщо ігноруватимете передачу показників, отримаєте в платіжках усереднені дані. Які можуть виявитися вищими за реально спожитий обсяг. Все порахують на підставі т.зв. планового щомісячного обсягу споживання – середнього споживання за попередні 3 роки”, – пояснили автори матеріалу.
При цьому наголошується: передавати показники лічильника потрібно навіть тоді, коли ви не проживаєте за конкретною адресою, або ж не користуєтеся газом. В іншому випадку оператор рахуватиме спожитий газ за плановими обсягами. І тоді з’явиться заборгованість.
Втім, можна подати заяву або повідомити в телефонному режимі, що за конкретною адресою ніхто не живе. Або щомісяця фіксувати один і той жн показник лічильника – щоб уникнути нарахувань.
Як правильно зняти показники лічильників за газ
Щоб зняти показники лічильника за газ, перш за все, потрібно визначити, який тип відлікового пристрою має прилад. Вони бувають механічними та електронними:
- Механічний газовий лічильник
Такий прилад обліку має барабан із цифрами. Показання розділені на дві частини, тому важливо пам’ятати: цифри після коми (або іншого кольору з правого боку) не потрібно записувати. Якщо всі цифри мають однаковий колір, а коми чи крапки немає, записувати потрібно повне число.
- Електронний лічильник газу
Цей пристрій обліку замість барабана має екран. Однак принцип зняття показань лишається тим самим – потрібно записувати цифри зліва направо до коми. Зміни кольору цифр на таких приладах не буває, тому споживачам слід бути особливо уважними.
Comments (0)