24 Листопада, 2024 12:23 pm

“Ніяких гарантій немає”: Безсмертний пояснив, що не так з безпековими угодами, які підписує Україна

Україна вже підписала 17 двосторонніх безпекових угод, що є позитивним зрушенням, адже вони закрили певні прогалини. Проте негативним моментом є те, що ці угоди є міжвідомчими, вони не ратифіковані, тож не мають статусу закону в кожній із країн-партнерів.

Через це будь-яка з держав-підписантів може з волі свого президента просто відмовитись від їх виконання. Про це у випуску OBOZ.Talk сказав дипломат і експерт із міжнародної політики Роман Безсмертний.

“Водночас оця річ, необов’язковість виконання, двостороння. І тут треба розуміти й іншу сторону. Що вона теж може впливати на подібну ситуацію. Це дуже важливо. Тепер, з позиції того, наскільки можна спрогнозувати поведінку в разі відходу від угоди. Це матиме політичну оцінку”, – зазначив він.

У випадку, якщо якась із країн відмовиться від виконання угоди про гарантії безпеки для України, це не матиме кримінальної чи адміністративної відповідальності, а лише політичну оцінку.

“На фоні всього того, що відбувається, якщо із 17 відповідних угод трапиться так, чи навіть з такими державами, як США чи Велика Британія, це в принципі колапс. Це колапс світової системи, світового порядку”, – каже експерт.

“Тепер що стосується нашого ідіота-сусіда? Це річ, яка зокрема має бути предметом, коли підписуються подібні документи. І треба усвідомлювати, що коли підписувалися ці документи, то вони, напевне, ті, хто їх формулював, виходили з розрахунку того, що для цього вони і підписуються, щоб запобігти таким речам. Тому ви праві в чому. Задній хід може дати хто завгодно у цій ситуації. Гарантій, те саме слово, яке звучало тут, ніяких абсолютно немає”, – додав він.

Водночас важливим є те, що ці угоди підписані на 10 років, тож, найімовірніше, вони є свого роду 10-річним компенсатором дороги до НАТО, або вони й означають цю дорогу.

“А це означає, що гарантом виконання подібних документів і є НАТО. Невипадково зараз йдеться про актуалізацію НАТО в питаннях допомоги України. І видно, як навіть зараз на нарадах міністрів оборони НАТО потроху перебирає на себе управління процесом допомоги”, – зауважив Безсмертний.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *