Гетманцев хоче обскубти малий бізнес, але є більш простий та швидкий шлях наповнення бюджету – економіст Олексій Кущ
У парламенті чекають на «радикальне» підвищення податків і відповідні пропозиції з боку Уряду, заявив очільник профільного комітетуДінило Гетманцев.
Йдеться про підвищення таких масових податків як військовий збір та податки ФОПів, а також ПДВ та акцизів, які є непрямими податками і у структурі ціни товарів їх сплачує кінцевий споживач. Про це пише економіст Олексій Кущ.
Що хоче зробити Гетманцев?
Олексій Кущ зауважує, що Данило Гетманцев зазвичай, хоче вирішити всі проблеми за рахунок «общипування гусака».
«Тим не менше, у парламенті чекають на «радикальне» підвищення податків і відповідні пропозиції з боку Уряду. «Чистити рибу» будуть з хвоста – так зручніше. Тобто мова про підвищення таких масових податків як військовий збір та податки ФОП-ів, а також ПДВ та акцизів, які є непрямими податками і у структурі ціни товарів їх сплачує кінцевий споживач, тобто простий українець», – зауважує експерт.
Що пропонує економіст?
Кущ пропонує інший вихід із ситуації. Тобто, піти уряду на «незручність» і почати «чистити рибу» з голови.
«Зараз існує просте рівняння: державі потрібні кошти і є люди, які готові їх заплатити. Наприклад, коли Злочевський пішов на угоду зі слідством і сплатив державі в рамках цієї угоди понад 800 млн гривень, які пішли на потреби ЗСУ. Звичайно можна було втопити справу у судах, коли розгляд її продовжувався б роками без реального результату. Але державі гроші потрібні саме зараз. Так, багато хто буде вважати Злочевського «нехорошою людиною», але під час війни держава отримала значний ресурс, який може врятувати на полю бою не одне життя. Адже ці гроші підуть на дрони, засоби захисту та медичної допомоги, тощо», – зауважує Кущ.
Держава отримає гроші відразу
Ще до повномасштабної війни у парламенті планували передбачити в законодавстві механізм досудового врегулювання боргу колишніми акціонерами збанкрутілих банків, нагадав Кущ.
«Про це писав член Ради НБУ Віталій Шапран, зокрема він казав, що більш дієвим способом повернення коштів могли б стати мирові угоди з колишніми власниками комерційних банків про реструктуризацію і погашення боргів. Добровільне врегулювання зобов’язань перед державою – це загальновідома світова практика, яка застосовувалась, зокрема, в США. Американські прокурори йшли на такі угоди із звинувачуваними, бо в інакшому випадку на кожен долар, отриманий в рамках довготривалих витрачалось в середньому 30-40 центів бюджетних коштів. У випадку угоди зі слідством, держава отримує гроші одразу і без права оскарження з боку звинувачуваного», – зауважив експерт.
Тобто, пропонує Кущ, треба взяти гроші у тих, у кого вони є, замість того, аби забирати останнє «пір’я», у тих, у кого його вже майже немає.
Comments (0)