Роботодавці готові доплачувати 38% до зарплати: яку навичку потрібно вказати в резюме
Українцям, що знають англійську мову, значно простіше знайти роботу всередині держави. В деяких спеціальностях, зокрема в юриспруденції, це може навіть давати можливість отримати більш ніж на третину вищу зарплату.
Згідно з даними платформи Work.ua, вимогу про знання англійської мови можна знайти у 15% вакансій. Переважно від шукачів очікують середнє (32%), вище середнього (21%) та просунуте (38%) знання цієї мови.
Володіння англійською необхідне для обіймання керівних посад і сучасних напрямків юриспруденції. Зокрема це знадобиться для начальника юридичного відділу, юриста-міжнародника, спеціаліста з права ЗЕД, з інтелектуальної власності, міжнародних грантових програм та інших напрямках.
Юристи з такими знаннями конче необхідні саме в юридичних фірмах, IT-компаніях та у громадських організаціях. Деколи роботодавці взагалі не отримують відгуків – зокрема без уваги шукачів залишилися три вакансії, де потрібно було просунуте знання англійської мови.
“Знання англійської мови – це те, на що найбільше скаржиться юридичний ринок, бо рівень володіння англійською у кандидатів залишає бажати кращого. Роботодавець може довчити молодих спеціалістів юридичних питань, дати їм більше знань та практики в юридичній сфері. Але ми не можемо змушувати їх вивчати та покращувати свою англійську“, – поділилася менеджерка з персоналу АО “Адвокатська фірма „Грамацький і партнери” Тетяна Благодір.
Разом з тим серед шукачів роботи лише 35% декларують знання англійської, але кожен четвертий з них володіє нею на початковому рівні, чого буде недостатньо для більшості роботодавців. Також більш ніж половина знає англійську на середньому рівні, а кожен шостий оцінює свої знання як просунуті. Вільно англійською спілкується лише 1% кандидатів.
Втім від володіння англійською залежить і дохід, оскільки юристам з такою навичкою пропонують в середньому 27 500 грн. Це на 38% вище за середню зарплату в категорії “Юриспруденція”. Але зарплатні очікування самих кандидатів здебільшого дещо скромніші:
- початковий і середній рівень знання – 20 000 грн;
- вище середнього – 25 000 грн;
- просунутий – 30 000 грн.
Comments (0)