В Україні запровадили ліміти на електропостачання: 3 червня діють цілодобові обмеження для областей
“Укренерго” 3 червня запровадило цілодобові ліміти на електропостачання для всіх областей України, щоб стабілізувати енергосистему після останніх атак і негоди.
У разі перевищення лімітів будуть введені погодинні відключення, проте енергоживлення критичної інфраструктури не обмежуватиметься.
Про це повідомили в пресслужбі компанії. Зазначається, що у разі перевищення ліміту розпочнуться погодинні відключення – за складеними “Укренерго” графіками.
“Дефіцит в енергосистемі протягом доби. Діють ліміти для всіх областей”, – йдеться у повідомленні.
Графіки розписуються окремо у кожній області. Дізнатися, коли можуть бути застосовані відключення у конкретному регіоні, можна у кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на сторінках у соцмережах чи чат-ботах.
Як додали в ДТЕК, виділених “Укренерго” лімітів вистачить на покриття потреб кількох областей. А саме:
- 80% столиці;
- 68% Київщини;
- 74% Одещини;
- 84% Донеччини.
Дніпропетровська область, згідно з попередніми прогнозами, зможе пройти добу без обмежень електропостачання.
Ситуація в енергосистемі на 3 червня
Через негоду понад 55 тисяч абонентів залишилися без електропостачання. Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом електроенергії, проте були застосовані аварійні відключення та графіки погодинних відключень через складну ситуацію в енергосистемі після останніх російських атак. Генерація з відновлюваних джерел енергії в західному регіоні також була обмежена.
У Харківській області внаслідок обстрілу було пошкоджено газопровід газовидобувного підприємства, але витік газу було усунено і газопостачання споживачам не припинялося. У Сумській області на одній із високовольтних підстанцій через технологічні проблеми тимчасово вимикалося обладнання, що спричинило знеструмлення сільськогосподарських підприємств, місцевих промислових та побутових споживачів у місті Суми.
У Чернігівській області для гасіння пожежі на підстанції вимикалися дві повітряні лінії, що призвело до знеструмлення побутових та промислових споживачів у місті Славутич. У Волинській області також відключалася повітряна лінія, що спричинило знеструмлення побутових споживачів у місті Володимир, але всіх споживачів згодом було заживлено.
Через негоду було знеструмлено 312 населених пунктів, найбільше у Сумській області (173) та Київській області (53). Загалом понад 55 тисяч абонентів залишилися без електропостачання.
Рівень води у ставку-охолоджувачі на Запорізькій АЕС незначно знизився до 15,21 м, що достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії обсягом 27 178 МВт*год, експорту не передбачається.
Comments (0)