24 Листопада, 2024 5:43 pm

Україна отримала на озброєння найсучаснішу версію ЗРК NASAMS 3: що відомо

Повітряні сили засвітили на відео кадри застосування ракети AIM-9X, яка є тільки у ЗРК NASAMS 3.

Українські військові показали використання останньої версії зенітно-ракетного комплексу NASAMS 3 з ракетами AIM-9X. Відео застосування оприлюднив фонд United24.

На початку відео показано запуск зенітної ракети для перехоплення ворожої цілі. Дослідники встановили, що на кадрах боєприпас ближнього радіуса дії AIM-9X. Їх використання говорить, що Україна має на озброєнні найсучаснішу версію зенітно-ракетного комплексу NASAMS 3.

Відрізнити AIM-9X від інших версій AIM-120 AMRAAM можна за відсутніми закрилками в середній частині фюзеляжу. У “Мілітарному” припускають, що у кадр потрапив один із комплексів NASAMS 3, який США замовили для України у 2022 році. Також не заперечується, що такі ЗРК могли передати Норвегія або Литва.

У відео командир батареї із позивним “Барон” каже, що вони збили вже понад 250 цілей.

“На нашому рахунку 252 підтверджені цілі — це 114 дронів та 137 крилатих ракет, які перехопив наш підрозділ”, — розповів він.

Також за словами військового вони підтримують звʼязок із виробником ЗРК Kongsberg. Бойове застосування в Україні виявило низку вразливостей у комплексу, тому їх опрацювали та виправили інженери виробника. Військові мають комунікацію з Konsberg, щоб у реальних умовах поліпшувати систему.

Боєць відмовився розкривати таємниці перемовин, але заявив, що вони розробили новий підхід для перезаряджання пускових установок. Були випадки, коли вони перезаряджали зброю прямо посеред ворожого обстрілу.

У чому особливість NASAMS 3

Головною відмінністю версії NASAMS 3 від попередніх є новий пункт керування вогнем (Fire Distribution Center) й пускова установка Mk.2, яка дозволила використовувати ракети AIM-9X та ракети середнього радіуса дії AMRAAM-ER/

AIM-9X, яка потрапила на відео, має дальність дії до 12 км. Ракета має інфрачервону головку самонаведення, а тому підходить для перехоплення високоманеврених повітряних цілей.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *