Путін припустився великої помилки: експерт пояснив, що не так пішло в Китаї
Глава РФ Володимир Путін відвідав Китай, де зустрівся із президентом країни Сі Цзіньпіном. Він не скупився на компліменти, сказав, що вчить китайську мову, почувається, ніби вдома, а потім взагалі назвав росіян та китайців братами.
Росія зараз складна ситуація, тому що Китай є для неї головним політичним партнером. Про це йде складна геополітична гра, в якій Китай використовує Росію. «24 Каналу» розповів екс-співробітник КДБ Сергій Жирнов, зауваживши, що натомість для Пекіна Москва – це лише четвертий чи п’ятий торговий союзник.
Яку помилку зробив Путін
З одного боку главу Кремля зустрічали дуже красиво, почесно, з прапорами та вартою, адже це був державний візит. Але насправді усі розуміли, що приїхав маленький лідер бідної країни. Глава Кремля також усвідомлює, що повністю залежить від Китаю, бо саме через цю країну заробляються головні бюджетні кошти, йде «сірий» імпорт.
«Путін зробив небезпечну помилку, озвучивши фразу, що китайці та росіяни брати надовго. Колись це було гасло засновника Китайської комуністичної партії Мао Цзедуна та голови СРСР Йосипа Сталіна. Він призвів до того, що між Китаєм та Радянським Союзом ледь не виникла війна», – згадав Сергій Жирнов.
Він зазначив, що зараз співпраця між сторонами ведеться у китайській чи російській валюті. Путін радіє з цього приводу та переконує, що розрахунок юанями та рублями нібито дозволяє Росії не залежати від третіх країн.
Але для всіх зрозуміло, що хвалитись тим, що в тебе немає валюти, яку визнають 200 країн світу – взагалі безглуздо. Адже юані та рублі можуть прийняти лише китайці.
Китаю вигідна довга війна в Україні
Коли Росія продає свої товари до Китаю, створює бартер для обміну на китайські товари. З економічного погляду це погана ситуація, бо так країна-агресор потрапила у залежність. Натомість китайська економіка не залежить від Росії.
Сі Цзіньпін вигідно отримувати товари за значно нижчими цінами, але він розуміє, що навіть газ у більшій кількості йому надає Австралія. Тому китайці не збираються заради Росії сваритися з усім світом, від якого ще залежать економічно.
«Це складна геополітична гра, в якій Китай використовує Росію. Китайцям вигідно, що росіяни застрягли в довгій війні, адже чим довше вона триває, тим слабшою і залежнішою стає Росія», – наголосив екс-співробітник КДБ.
Comments (0)