Усик і Ф’юрі на межі провалу: українця “розривали, як ляльку”, а британець ледве встиг піднятися після нокдауну
Чемпіони світу в суперважкій вазі Олександр Усик (21-0, 14 КО) та Тайсон Ф’юрі (34-0-1, 24 КО) залишаються непереможеними на професійному ринзі напередодні об’єднавчого поєдинку 18 травня в Саудівській Аравії, який визначить ім’я короля дивізіону поясів.
Однак у кар’єрах українця та британця були бої, коли вони виявлялися дуже близькими до своєї першої поразки.
OBOZ.UA зібрав сутички Олександра та Тайсона, в яких боксери були за крок від провалу, але таки зуміли вистояти.
МАЙРІС БРІЄДІС. “Це найважчі 12 раундів, які я коли-небудь проводив”, – сказав Олександр Усик після півфіналу Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS) з латвійцем Майрісом Брієдісом. Бій відбувся 27 січня 2018 року на “Арена Рига”. На кону стояли два чемпіонські титули – за версіями WBC, який належав Брієдісу, та WBO, який носив Усик.
Поєдинок проти латвійського боксера вийшов для Олександра дуже непростим. Як пізніше писали експерти, українець дав вимахатися супернику в першій половині бою, а в другому влаштував йому справжню прочуханку. У результаті поєдинок завершився роздільним рішенням суддів – двічі 115:113 та 114:114 на користь українця.
За словами промоутер Усика Олександра Красюка, українець знаходився за крок від першої поразки у професійній кар’єрі: “Це було дуже близьке рішення. Якби той суддя не віддав Усику останній раунд, то була б нічия за більшістю рішень. Оскільки нічия, то йдуть до запискам четвертого арбітра, у нього теж нічия. А коли вже у четвертого судді нічия, тоді переможцем стає той, хто переміг у 12-му раунді. А переміг Брієдіс – 2:1”.
“Мені не сподобалося, що він разів п’ять пропустив удари знизу. Аперкоти Брієдіса. У нього це напрацьована комбінація. Саша йшов на сильну руку Майріса. Це його помилка. Треба було йти за ногу. Сергій Ватаманюк йому говорив, але на жаль. Іноді боксуєш на втомі”, – пізніше аналізував Денис Берінчик.
ДЕРЕК ЧІСОРА. Перехід абсолютного чемпіона крузервейту Усика в суперважку вагу пройшов не ідеально. Другий поєдинок у супертяжах проти досвідченого британця Дерека Чісори мав відбутися 23 травня 2020 року, але його перенесли на 31 жовтня через пандемію коронавірусу. До бою в Лондоні на “Уемблі” Олександр не боксував рік, і англійцю вдалося його добре пом’яти.
Чісора з перших хвилин захопив центр рингу, засипаючи українця градом ударів та намагаючись вирубати своїм бічним. Усик прагнув більше рухатися, уникаючи руки суперника і шукаючи варіанти для контратаки. З 7 раунду почала відчуватися втома Дерека, а ось українець взяв на себе роль першого номера та вирвав перемогу завдяки активності у чемпіонських раундах – 117:112, 115:113, 115:113.
“Вважаю, що Усик отримав те, чого він потребував – важкий і конкурентний поєдинок. Після стартових двох раундів він виглядав так, ніби вже пройшла половина бою. Його розривали, як ляльку. Вважаю, що Чісора заробив повагу за цей бій”, – оцінив промоутер Едді Хірн Усика, який завоював титул обов’язкового претендента по лінії WBO і заробив 1,65 млн євро, тоді як британець – 4,4 млн.
“Я рік не боксував. І як козак, вийшов саме куражнути, ви бачили мою посмішку? Я реально дуже вдячний Всевишньому за цю перемогу і за те, що ми відбоксували. Удари? Мій близький друг приблизно так само “гатив по мені”, коли ми готувалися. Ось так нещадно бив мене, тому я готовий був до цих “бомб”. Я думав про бокс – йти за передню руку, думав бити назустріч і закінчувати передню”, – розповів Олександр.
ЕНТОНІ ДЖОШУА. Якщо в першому поєдинку з Ентоні Джошуа Усік зумів здивувати британського чемпіона своїми можливостями та тактикою та відібрати у нього три основні пояси, то реванш 20 серпня 2022 року в Джидді дався українцю значно важчим. До бою у відповідь Ей Джей підготувався значно краще.
У другому поєдинку Джошуа був помітно легшим і швидшим, хоч усе ще й програвав Усику в роботі ніг. Олександру довелося дуже важко у 8-му та особливо 9 раунді, коли на нього обрушилася велика кількість силових ударів. Проте українець витримав і пішов уперед у заключних раундах, здобувши перемогу роздільним рішенням суддів – 113:115, 115:113 Усик та 116:112 та зберігши свої пояси WBA (Super), WBO, IBF та IBO.
Статистика ударів також показала перевагу Усика: 170 проти 124 за загальною кількістю точних влучень і 131 проти 101 – за силовими.
“Ви ніколи не плануєте, щоб вас побили в деяких раундах, але іноді це трапляється. Восьмий і дев’ятий раунди були вирішальними, і я побачив це в очах Ентоні: “Я переміг тебе”. Він так багато вклав у боротьбу, щоб здобути перемогу, але я думав, що не можу зупинитись. У дев’ятому раунді я зрозумів, що якщо я зараз впаду, то впаде і дух бійців, які захищають нашу країну. Я боксував не для себе, я боксував для всіх, хто захищає Україну”, – пояснив пізніше Усик.
Що стосується Тайсона Ф’юрі, який у професіоналах провів на 14 боїв більше за Усика, то найважчими для нього вийшли поєдинки після чемпіонського бою з українцем Володимиром Кличком, коли британець повернувся в ринг після депресії, проблем з алкоголем, наркотиками та зайвою вагою.
ДЕОНТЕЙ УАЙЛДЕР. Перший бій між Тайсоном Ф’юрі та на той момент чемпіоном WBC американцем Деотеєм Уайлдером відбувся 1 грудня 2018 року. У другому бою після повернення до рингу британець був дуже близький до того, що вперше програє, але вкрай драматичний поєдинок у США завершився нічиєю.
Перша половина бою в Каліфорнії пройшла за переваги Ф’юрі, який несподівано перегравав Деотея за рахунок швидкості та великої кількості викинутих ударів. А Уайлдер налаштувався завершити поєдинок достроково, і в дев’ятому раунді, коли британець загрався, дістав його праворуч і відправив у нокдаун.
Наступні два раунди пройшли зі змінним успіхом, а на початку 12-ої трихвилинки Уайлдер відправив Ф’юрі в найважчий нокдаун комбінацією правий лівий-прямий бічний. Здавалося, це кінець непереможної серії Циганського короля. Але Тайсон якимось дивом встиг стати на останній секунді відліку і протриматися до фінального гонгу. А за підсумками 12 раундів окремим суддівським рішенням було присуджено нічию — 115:111, 110:114, 113:113.
У другому поєдинку у лютому 2020 року британець виграв досить легко – нокаутом у сьомому раунді. А в трилогії в жовтні 2021-го Ф’юрі був на межі поразки в четвертій трихвилинці, по ходу якої двічі опинявся в нокдаунах, але зумів вистояти і повернутись у боротьбу. А потім завершив бій достроково в 11 раунді, пробивши правим бічним у скроню Уайлдера.
“Не вважаю, що бій з Володимиром Кличком був для мене найскладнішим. У нас із Деонтеєм була трилогія, три титульні бою, і я думаю, що третій бій був, ймовірно, найважчим у моїй кар’єрі. Ми обидва пішли на війну. Ми обидва прийшли із руйнівними намірами”, – розповідав Ф’юрі.
“Уайлдер двічі відправив мене до нокдауну, я зробив це з ним три рази і в результаті отримав нокаут в 11-му раунді. Я впевнений, що цей бій зажадав багато зусиль від бійців. Пекельне побоїще”, – додав Тайсон, який зберіг свій пояс WBC.
ФРЕНСИС НГАННУ. Бій проти колишнього чемпіона UFC у важкій вазі, франко-камерунського бійця змішаних єдиноборств Френсіса Нганну став для Ф’юрі “хвилиною ганьби”. Швидше за все, британець готувався до поєдинку абияк і сподівався легко отримати великі гроші, але прогадав і ледь не програв уперше в кар’єрі.
10-раундовий бій відбувся 28 жовтня 2023 року в Ер-Ріяді за правилами професійного боксу з трьома суддями. При цьому в третьому раунді Нганну вдалося відправити чемпіона в нокдаун ударом зліва у скроню, але Френсіс не став розвивати свій успіх, а до середини бою став помітно втомлюватися на тлі рухливого Ф’юрі.
Але у 8 раунді боксери влаштували невелику рубку. Тайсон пропустив кілька ударів у голову і помітно “поплив”. Камеруєць намагався розвинути успіх, але до нокдауна справа не дійшла. Ф’юрі знову виявив дива витривалості, витримавши всі найважчі влучення в голову. Бій завершився перемогою британця роздільним рішенням суддів: 96:93, 95:94 та 94:95.
Однак деякі експерти схилялися до того, що мала бути мінімум нічия, а дехто навіть віддавав перевагу Нганну.
“Не можу точно знати, що насправді на думці у Тайсона, але, ймовірно, він дійсно недооцінив свого суперника. Я дуже хвилювалася. Це мав бути показовий бій, але зрештою Нганну вийшов на ринг і вразив світ тим, що він у ньому зробив. Сам я не вірив, що Нганну мав якісь шанси, а він просто закрив усім рот”, – прокоментував Усик.
СТІВ КАННІНГЕМ. Якщо ж брати поєдинки до чемпіонського періоду Тайсона, то тут варто згадати дещо скандальний бій британця з дворазовим чемпіоном світу в першій важкій вазі Стівом Каннінгемом. Американець боксував удома та технічно виглядав дуже добре. У другому раунді Каннінгем покарав британця за його відкриту манеру, і правим кросом відправив Ф’юрі в нокдаун.
Тайсон зумів піднятися і став боксувати обачно, але й менш ефективно. Після шести раундів Стів вів за очками на картках два судді (57:55), а третій мав нічию (56:56). Але в сьомій трихвилинці габаритний Ф’юрі затиснув Каннінгема біля канатів і, як писали оглядачі, “скориставшись неквапливістю рефері, “брудно”, розгорнув голову Каннінгема під свій удар, а потім коротким правим хуком відправив його в глибокий нокаут”.
Для американця ця поразка стала першою достроковою кар’єрою. А поєдинок мав статус відбірного на бій із чемпіоном світу за версією IBF.
“Габарити Ф’юрі – це те, що допомагає йому добиватися великого успіху. Коли я бачу їх матчап з Усиком, то згадую, як він чітив у поєдинку з Каннінгемом, навалившись на нього всією вагою і завдаючи ударів. І я вже бачу, як він буде робити те саме з Усиком, навалюючись на нього всім тілом”, – порівнював бої Тайсона з американцем та українцем Деонтей Уайлдер.
Comments (0)