20 Січня, 2025 10:29 pm

В Україні кардинально змінилася ситуація на ринку праці: яка професія несподівано стала непопулярною

В Україні спостерігається значний дефіцит на ринку праці. Високий попит мають практично всі професійні працівники, крім працівників сфери IT.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. В Україні, згідно з даними опитування НБУ, скорочувати кількість співробітників планують 17,6% компаній. Тоді як 11,3% планують наймати нових співробітників, а 71,1% – не очікують жодних змін. Cитуація на ринку праці критична. Вже зараз спостерігається значний дефіцит кадрів.

Наталія Слинько, CEO Talent Match, розповідає: більша частина компаній не планує змін. Однак у деяких сферах ситуація може кардинально відрізнятись. “Ситуація неоднозначна, різнопланова. Якісь підприємства зростають, якісь не наймають працівників і не зростають. Я можу сказати про професійних фахівців. Попит на них зараз дуже високий”, – розповідає експертка ринку праці.

Важко знайти співробітника з досвідом роботи в кілька років і вже сформованими навичками. Це стосується майже всіх сфер: фінансів, маркетингу, продажів, виробництва. Єдина галузь, де дефіцит не відчувається, – IT. Кількість пропозицій на ринку для них скоротилась, тоді як чисельність спеціалістів за останні роки значно зросла.

“На статистику можуть впливати і банки. Це великі роботодавці, і ми бачимо, що вони зараз не дуже активно наймають”, – додає Слинько. Щороку кількість банківських відділень скорочується. За останні два роки банки закрили більш як 1,5 тис. відділень. Їхня кількість скоротилася з 6685 до 5108. А кожне відділення: це менеджери, адміністративний персонал, касир, керівник відділення і т.д.

Тобто з одного боку дійсно відбувається скорочення, а з іншого: знайти кваліфікованого співробітника стає все важче і важче. Головна причина – повномасштабна війна (мобілізація, біженці, переселенці). Мільйони українців були вимушені покинути свої міста і переїхати в інші регіони України. Разом з тим у них з’явилась необхідність адаптуватись до нового ринку праці. Якщо вдома вони працювали на місцевому підприємстві, то у новому місті вони змушені адаптуватись під запити роботодавців.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *