“Трамп ненавидить Україну”: у Politico назвали причини неприязні експрезидента США до Києва

За словами українсько-американського бізнесмена Лева Парнаса, колишній американський лідер і його оточення вважають, що Україна була “причиною всіх проблем Трампа”.

Колишній президент США Дональд Трамп, можливо, відчуває антипатію до Києва, яка пов’язана одразу з кількома інцидентами. Про це йдеться в матеріалі Politico від 18 квітня.

“Трамп ненавидить Україну. Він і люди навколо нього вважають, що Україна була причиною всіх проблем Трампа”, — сказав українсько-американський бізнесмен Лев Парнас, який колись працював в Україні помічником адвоката Трампа Руді Джуліані.

Перший імпічмент Трампа

У виданні вважають, що неприязнь експрезидента США до Києва має глибоке коріння. Так, саме розмова з президентом України Володимиром Зеленським призвела до його першого імпічменту 2019 року. Тоді Трампа звинуватили у спробі вплинути на вибори 2020 року шляхом схиляння українського лідера до розслідування щодо чинного президента Джо Байдена та його сина Гантера.

Як зазначають у виданні, під час телефонної розмови Трамп закликав Зеленського почати розслідування, заявивши, що зв’яже його з Джуліані та генеральним прокурором Вільямом Барром. Повідомляється, що український президент пообіцяв перевірити, що можна зробити, але Україна зрештою не почала розслідування.

Інцидент із “Чорною книгою”

У статті також йдеться про те, що однією з перших історій, що пов’язують Трампа з Україною, став інцидент із Полом Манафортом, який був керівником виборчої кампанії Трампа в червні-серпні 2016 року. До того як отримати цю посаду, Манафорт працював в Україні на колишнього президента Віктора Януковича.

“Заразила” республіканців: брехня Путіна призвела до блокування допомоги Україні, — ЗМІ

Як зазначають журналісти, під час протестів на Майдані було підпалено штаб-квартиру партії Януковича, після чого український активіст і колишній депутат знайшов там те, що згодом стало відоме, як “Чорна книга”.

У документі містився список таємних виплат партії Януковича українським чиновникам, телеведучим, законодавцям і журналістам. За даними НАБУ, прізвище Манафорта фігурувало там щонайменше 22 рази. Водночас у відомстві зазначили, що включення його імені до списку не обов’язково свідчить про те, що йому було передано кошти.

Автори статті підкреслили, що про згадку Манафорта в цьому списку вперше написала газета New York Times у серпні 2016 року. За кілька місяців після цього Трампу належало битися з Гілларі Клінтон за посаду президента. За словами журналістів, ця історія переслідувала політика протягом усього часу його перебування при владі.

Втручання у вибори 2016 року

Парнас вважає, що неприязнь Трампа до Києва також корениться в його переконанні, що саме Україна, а не РФ, втрутилася в президентські вибори у США 2016 року.

“Люди в передвиборчому штабі Трампа говорили йому, що у вибори втручаються українці, а не росіяни”, — зазначив бізнесмен.

У виданні нагадали, що перемога Трампа на виборах була затьмарена звинуваченнями, що РФ зламала електронну пошту Національного комітету Демократичної партії, стратегічного і фінансового підрозділу партії, та опублікувала їх у 2016 році, щоб дискредитувати Гілларі Клінтон. Пізніше цей факт підтвердили американські розвідслужби, приватні розвідувальні компанії та федеральні слідчі.

Водночас Трамп, за словами журналістів, просував версію, згідно з якою злом здійснила Україна, щоб нібито підставити Росію. Він також стверджував, що Київ усе ще приховує сервер із даними.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *