Військовий адвокат Дар’я Соларьова пропонує власну стратегію для поступового вирішення тих проблем, які стосуються мобілізації.
На думку Соларьової, наразі важливо працювати з тим, щоб військовозобовʼязані не асоціювали військову службу з покаранням. «Не треба туди пхати всіх алкоголіків, наркоманів тощо. Служба в ЗСУ – не покарання, там найкращі чоловіки та жінки, які віддають своє здоровʼя та життя за наш спокій», – сказала правозахисниця.
За словами юристки, не менш важливим є припинення силової мобілізації. Якщо особа дійсно ухиляється від мобілізації, то варто застосовувати правові заходи впливу, а не фізичну силу, підказує Соларьова. На її думку, багато чоловіків бояться не військової служби, а те, що у ТЦК та СП їх будуть принижувати, застосовувати фізичну силу.
Дар’я Соларьова пропонує на прикладі народних депутатів, які мають гарантовану «бронь», розглянути такий варіант: якщо народний депутат не відвідує більше ніж 25% засідань, – позбавляти його права на «бронь».
Нагадаємо, протягом 2023 року вироки за ухилення від мобілізації отримали 1257 українців:обвинувачені одержали як умовні, так і реальні терміни позбавлення волі. Це у п’ять разів більше, аніж у 2022 році.
За час вторгнення апеляційні суди скасували майже 30 вироків і відправили ухилянтів до колоній.
Стало відомо, що догляд за немічним родичем залишиться приводом для відстрочки, але не у форматі «зять опікується за тещою/тестем».
Comments (0)