Грошові стимули та фізичний тиск: як у РФ набиратимуть 300 000 нових солдатів, — Bloomberg

За словами наукового співробітника Джеймстаунського фонду Павла Лузіна, російська влада намагається не проводити нову хвилю мобілізації. При цьому, за даними журналістів, у РФ схиляють до підписання контрактів деяких призовників.

У Російській Федерації мають намір залучити в армію більше контрактників, щоб не повторювати досвід мобілізації 2022 року, яка підірвала суспільну довіру до влади і призвела до масової еміграції чоловіків. Про це пише Bloomberg із посиланням на три джерела, знайомі з дискусіями з цього питання.

У виданні зазначають, що глава Міноборони РФ Сергій Шойгу в грудні заявив про намір розширити армію до 1,5 мільйона осіб з 1,15 мільйона. Пізніше, на початку квітня, у російському оборонному відомстві заявили, що цього року їм уже вдалося набрати 100 000 новобранців.

У статті йдеться, що в РФ розраховують на поступовий приплив нових військ для компенсації втрат і нарощування чисельності, а не на призов 300 000 новобранців за один раз.

Росія готується мобілізувати 300 тисяч військових, — Зеленський (відео)

Згідно з підрахунками глави московського аналітичного центру “Центр аналізу стратегій і технологій” Руслана Пухова, беручи до 30 000 контрактників на місяць, Росія могла б поповнити лави армії на 300 000 тисяч солдатів уже 2024 року.

За даними видання, для залучення нових людей до армії РФ використовує фінансові стимули. Зокрема, за даними віденської дослідницької групи Re:Russia, з початку року регіональні виплати новим контрактникам зросли на 40% і склали в середньому 470 000 рублів.

“Російська влада намагається не проводити нову мобілізацію, поки у неї є можливість її уникнути”, — заявив старший науковий співробітник Джеймстаунського фонду Павло Лузін.

Крім того, два джерела повідомили журналістам, що російське командування частково розраховує на підписання контрактів із деякими чинними призовниками. Як зазначають у виданні, цієї весни 150 тисяч росіян будуть призвані на строкову військову службу, і закон РФ дозволяє відправляти цих людей на поле бою.

За інформацією неурядової організації Idite Lesom, дедалі більша кількість призовників у Росії скаржаться на значний психологічний, а в деяких випадках і фізичний тиск.

“Одного хлопчика посадили в яму і тримали там кілька днів без їжі, поки він не погодився підписати контракт”, — розповів керівник проєкту Григорій Свердлін.

Свердлін вказав на те, що контракти офіційно розраховані на один рік, однак за фактом вони безстрокові.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *