Скаржився на вуха і “рабство”: суд дав три роки тюрми за відмову від мобілізаційної повістки
У військкоматі тричі йшли на зустріч жителю Черкащини, який не міг отримати “бойову повістку” через наявність господарства. Після четвертої відмови чоловік опинився в суді.
Житель Черкащини прийшов до Територіального центру комплектування (ТЦК та СП) і був визнаний непридатним у зв’язку з хворобою вуха. Підлікувавшись, повернувся у військкомат і отримав висновок про придатність для війська. Про те, яким чином громадянин опинився в суді і за що його покарали трирічним терміном, розповідається у вироку, опублікованому на Єдиному порталі судових рішень.
На порталі розмістили вирок Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області у справі № 699/43/24. У документі вказується, що громадянина визнано винним у порушенні ст. 336 Кримінального кодексу. За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації фігурант отримав три роки обмеження волі.
У тексті вироку описуються обставини справи, події якої відбувались протягом шести місяців — з лютого по серпень 2023 року. Як з’ясувалось, чоловік отримував повістки і завжди приходив до військкомату. При цьому, на його думку, повістки були оформлені неналежним чином, бо на порожньому бланку стояв підпис та печатка військкома. Під час першого візиту до військкомату він пройшов ВЛК і з’ясувалось, що є хвороба вуха — гнійний середній мезатампоніт. Після лікування відбулась повторна медкомісія і чоловіка визнали придатним для служби у війську. Військкоми намагались вручити йому “бойову” повістку, але щоразу прислухались до прохань — мав господарство і не було людей, які б там працювали замість нього.
Врешті, у серпні 2023 року відбулась остання спроба вручити повістку для мобілізації. Чоловік пояснив суду, чому він відмовився її брати до рук і підписувати документи про отримання. На його думку, по-перше, лікарі зігнорували його виліковану хворобу, по-друге, йому хотілося б укласти контракт, а не мобілізуватись, по-третє, не впевнений, що під час воєнного стану дозволено мобілізувати, по-четверте, “рабство в нашій країні заборонено Конституцією України”.
Вислухавши свідків, лікарів та працівників ТЦК, суд визнав вину фігуранта і відправив його в колонію на три роки. У вироку вказується, що він набирає чинності одразу і без відстрочок.
Comments (0)