16 Вересня, 2024 7:05 pm

Нардепи хочуть звільнити корупціонерів від покарання, начебто замінивши його військовою службою, – Шабунін

Верховна Рада голосуватиме за відповідний законопроєкт №11079-1 цього тижня, а профільний комітет вже затвердив його вчора.

Про це повідомив голова правління громадської організації “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін, інформує Цензор.НЕТ.

Даний законопроєкт звільняє від відповідальності раніше засуджених корупціонерів та інших злочинців для військової служби. Мова йде навіть про держслужбовців та інших осіб, які були засудженими за особливо тяжкі корупційні злочини, йдеться у повідомленні Шабуніна.

За словами керівника ЦПК, законопроєкт створено спеціально для “відмазування” нардепів, які отримали підозри у скоєнні корупційних злочинів і навіть для тих, чиї справи розглядалися в антикорупційному суді.

Також Шабунін написав: “Подібний підхід суперечить зобов’язанням України щодо руху до ЄС.

Але хіба це когось хвилює, якщо треба відмазати наступник депутатів:

  • Сергій Шахов: приховування майна на 88 млн грн і який оголошений в розшук;
  • Олександр Юрченко: отримання 13 тис дол за зміни у законодавстві про сміттєві відходи;
  • Сергій Кузьміних: зловживання впливом і обіцянка за 558 тис грн посприяти в укладенні контрактів між приватною компанією і Житомирською лікарнею;
  • Ярослав Дубневич: незаконне заволодіння 93 млн грн Укрзалізниці. Також він є підозрюваним в іншій справі: заволодіння газом на понад 2,1 млрд грн. Дубневич перебуває у розшуку, йому обрано заочну варту;
  • Людмила Марченко: отримання 11,3 тис дол за сприяння із внесенням чоловіків у систему “Шлях”;
  • Анатолій Гунько: одержання 85 тис дол за допомогу приватному підприємцю з отриманням державних земель в оренду;
  • Андрій Одарченко: підкуп біткойнами Мустафи Найєма в обмін на виділення грошей на університет, яким опікувався нардеп;
  • Сергій Лабазюк: пропозиція надання 150 тис дол віцепрем’єр-міністру Кубракову та голові Держагентства відновлення Найєму за надання пов’язаній компанії підряду із відбудови;
  • Олександр Маріковський: недостовірне декларування криптовалюти на 25 мільйонів гривень грн”.

Схема уникнення покарання за законопроєктом

Центр протидії корупції (ЦПК) зазначає, що завдяки новому законопроєкту під виглядом “посилення мобілізації” корупціонери зможуть не лише ухилятися від законного покарання у вигляді позбавлення волі, але і через свої корупційні зв’язки уникнути служби у збройних силах взагалі.

“Автори законопроєкту №11079-1 пропонують перелік злочинів, за якими засуджених не можна буде звільнити за такою схемою. Це злочини проти національної безпеки, умисне вбивство двох і більше осіб (умисне вбивство однієї особи допускається), злочини пов’язані з сексуальним насильством та тероризмом, а також порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння. Проте тяжких та особливо тяжких корупційних злочинів серед винятків – немає”, – наголошує заступниця виконавчого директора ЦПК Олена Щербан.

У ЦПК підкреслили, що така ініціатива Сергія Іонушаса та правоохоронного комітету є не першою, яка може зашкодити міжнародним домовленостям із західними партнерами.

Законопроєкт визначає, що за бажанням засудженого проходити військову службу, виконавчий орган повинен одразу надіслати до суду:

  • подання,
  • заяву засудженого про бажання проходити військову службу за контрактом,
  • письмову згоду командира військової частини,
  • копію військово-облікових документів,
  • копію висновку (постанови) військово-лікарської комісії про придатність особи до військової служби.

Суд розглядає це подання та приймає рішення щодо проходження військової служби колишнім посадовцем. Крім того, детального порядку розгляду в суді законопроєкт не визначає. Тому, якщо рішення буде на користь військової служби, то із засудженим укладають контракт ЗСУ, але проходити службу він буде у спеціалізованій частині.

Закон не містить вимог щодо проходження військової служби у певному регіоні, чи на передовій. Крім того, якщо ВЛК визнає особу непридатною, то проходити службу не потрібно, зазначили в ЦПК.

ЦПК закликає народних депутатів не підтримувати законопроєкт №11079-1 у поточному вигляді. 

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *