28 Листопада, 2024 2:40 am

“Боротьба зайшла в глухий кут”: ситуація на фронті поставила Зеленського перед вибором, — The WP

Останнім часом Росія ще більше посилила авіаудари в тилу та повільно просувається на фронті. У цей час США затримують допомогу, а Європа не наважується зробити щось більше.

Війна поставила президента України Володимира Зеленського перед важким вибором — поганим і ще гіршим. Про це пише The Washington Post.

Видання наголошує на тому, що останнім часом Росія ще більше посилила авіаудари в тилу та повільно просувається на фронті. У цей час США затримують допомогу, а Європа не наважується зробити щось більше, тому перспектив перемогти на поточний момент не видно.

“Статус-кво жахливий. Зараз боротьба зайшла в глухий кут, українці щодня гинуть на полі бою. Але українці кажуть, що припинення вогню також не може початися, тому що воно просто дасть росіянам час поповнити свої сили”, — зазначають журналісти The Washington Post.

Контрнаступу не буде? Зеленський визнав дефіцит боєприпасів та ракет ППО

Попри важкий стан справ, український глава держави не може дозволити собі сісти за стіл переговорів з російським президентом Володимиром Путіним, адже в Кремлі хочуть лише капітуляції України, але українці категорично проти здачі територій. Вони хочуть побачити повну деокупацію українських земель у кордонах 1991 року.

Український депутат, який забажав залишитися анонімним, зазначив, що “розумні люди розуміють, що це не реально” і додав, що керівництву держави “потрібно було колись скоригувати цю риторику”.

“Як Зеленський буде виходити з цієї ситуації? Я поняття не маю”, — додав депутат.

Ще однією серйозною проблемою стала нестача воїнів на полі бою. Втім, Україна, на думку видання, зможе самотужки вирішити це питання. За словами анонімного західного дипломата, який працює в українській столиці, законопроєкт про мобілізацію спричинив “пінг-понг” між Офісом президента та Верховною Радою, адже “ніхто не хоче нести відповідальність”.

Масштабна мобілізація призведе не лише до соціальної напруги, а й до економічних проблем, адже влада не зможе виплачувати зарплати військовим, використовуючи іноземні гроші. До того ж, українська економіка постійно переживає російські обстріли, що відлякує іноземних інвесторів.

Тим часом колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Тимофій Милованов наголосив, що українці не будуть поступатися територією, проте й розуміють, що на це може піти багато часу.

“Яку форму це може мати? Тут погляди різняться. Довга війна з остаточною перемогою? Раптовий колапс у російській структурі влади? Успішний контрнаступ? Але для цього потрібен зовсім інший тип підтримки, ніж той, який Україна має зараз”, — зазначив він.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *